ПН-НД: 10:00-18:00

Прийом інтернет-замовлень 24/7

Способи профілактики катаракти і стримування розвитку

​У зв’язку з проблемами екологічного плану, а особливо підвищенням рівня загального радіаційного фону на Землі, відбувається збільшення частоти виникнення каратакти і її розвиток у людей відносно молодих. Здоровий кришталик має високу еластичність і прозорість, з плином років набуває легкого жовтуватого відтінку і незначно ущільнюється. Подібно волоссю і нігтям, він знаходиться в процесі росту протягом усього людського життя. Зростання його тканин відбувається завдяки ущільненню центральних частин, відбувається утворення ядра.

Процес формування ядра починається приблизно в 20-25 років і до 40 років завершується. Потім послідовно змінюється величина, форма, консистенція і забарвлення кришталика. Це вікові зміни. Після 50 років майже у кожної людини з’являються незначні помутніння на периферії кришталика. Їх можна виявити тільки при спеціальному обстеженні. Це вважається нормою і на зір практично не впливає. Якщо ж помутніння розташоване по центру, то це істотно порушує зір.

Про кришталик

З точки зору біології кришталик дуже цікавий. Він складається на шістдесят п’ять відсотків з води. Тому зневоднення організму веде до його помутніння. У його складі присутні мінерали – фосфати, хлориди, калій, кальцій, магній, мідь, цинк. Вони складають від одного до двох відсотків. Білка в кришталику близько тридцяти п’яти відсотків. Також є трохи жиру і холестерину. Живлення і обмін речовин в кришталику відбувається шляхом дифузії внутрішньоочної рідини, яка омиває його з усіх боків. Обмінний процес йде дуже повільно і його легко порушити. На несприятливий вплив речовина кришталика реагує набуханням і помутнінням.

Щоб здійснювати ефективну профілактику катаракти і стримувати її розвиток, необхідно розуміти, які фактори сприяють виникненню захворювання. В основі розвитку патологічного процесу лежить порушення речового обміну, особливо водно-сольового. В середині минулого століття видатний фізіолог А. С. Залманов говорив, що для раціонального лікування катаракти необхідно відновлювати водно-сольовий баланс в організмі.

Як попередити катаракту

Профілактиці катаракти і стримуванню її розвитку сприяє регулярне очищення організму і повноцінний питний режим. Воду обов’язково пити чисту! Адже зневоднення організму веде до негативних змін в міжхребцевих дисках, суглобових поверхнях і кришталику. Відомо, що з віком тканини організму зневоднюються, тому необхідно цілеспрямовано дбати про водний баланс. Особливо в спеку і при інтенсивних фізичних навантаженнях. При зневодненні наше тіло здатне поглинати вологу через шкіру, тому водні процедури теж ведуть до оздоровлення хрящової тканини і кришталика.

Ще однією причиною розвитку катаракти може бути дефіцит селену. Цей мікроелемент дуже важливий для організму, бере участь у багатьох фізіологічних процесах. Його нестача в харчуванні призводить до багатьох захворювань, на першому місці стоїть інфаркт міокарда і катаракта ока. Селен міститься у вівсяній і гречаній крупі і в оливковій олії. Люди з малорозвиненою мускулатурою більше схильні до дефіциту селену, тому що він знаходиться переважно в м’язах. Чи не правда, суттєвий аргумент на користь фізкультури ?!

Важливість повноцінного харчування

Щоб живлення кришталика було повноцінним, нам необхідно вживати в їжу достатню кількість білка. Амінокислоти дуже важливі для здоров’я кришталика, особливо лізин. Лізин є незамінною амінокислотою і захищає кришталик від помутніння, особливо при цукровому діабеті. Також лізин сприяє засвоєнню кальцію, нормалізує тиск і підтримує імунітет.

Для повноцінного обміну речовин в кришталику необхідно регулярно вживати великі дози природного вітаміну С. Він захищає наш кришталик від утворення вільних радикалів, особливо при дії ультрафіолетових променів. Такі натуральні речовини, як кверцетин, лимонна та янтарна кислоти, вдвічі скорочують ризик розвитку катаракти. Вони розширюють тонкі кровоносні судини і покращують постачання кров’ю очних тканин. Для уповільнення старіння кришталика необхідно споживати в достатній кількості природні вітаміни А і Е. Як бачите, живильна підтримка тканин і структур ока дуже важлива і тут вам може ефективно допомогти продукція ТМ Грін-віза.

Щоб попередити розвиток катаракти, необхідно захищати очі від яскравого сонячного світла. Тут вам допоможуть сонцезахисні окуляри хорошої якості. Вони повинні бути зроблені зі скла або оптичного пластику високої якості. Купувати такі окуляри краще в оптичному салоні і перевіряти сертифікат якості, щоб бути впевненими в тому, що вони дійсно будуть перешкоджати попаданню в очі ультрафіолетових і інфрачервоних променів.

Ваш зір і здоров’я ваших очей залежать більшою мірою від вас і в меншій – від медицини. Тільки ви можете повноцінно нагодувати свій зоровий орган і своєчасно помітити перші ознаки негараздів. Однак відвідування офтальмолога один – два рази на рік обов’язкове. Літнім людям бажано періодично вимірювати внутрішньоочний тиск. Огляд очного дна є обов’язковою процедурою, яка дає багато корисної інформації про стан здоров’я органу зору.

За матеріалами книги Коваленко В.В. Проблеми органу зору і їх вирішення з продукцією фірми Грін-віза.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.