ПН-НД: 10:00-18:00

Прийом інтернет-замовлень 24/7

Про простудні захворювання. Частина 1

Простудні захворювання не належать до сезонних хвороб. Ними хворіють незалежно від сезону при ослабленні імунітету. Частіше хворіють діти, так як імунна система дитини ще недосконала. Трахеобронхіт у дітей є дуже поширеним захворюванням. Часто лікарі призначають антибіотики, виходячи з того, що немає бактерій в організмі – немає проблем. Але це тільки здається, що проблем не буде. Разом з хвороботворними бактеріями антибіотики знищують і дружні бактерії, а також завдають істотної шкоди печінці та ниркам.

Необхідно розуміти, що якщо інфекція вірусна, то потрібно вживати своєчасні лікувальні заходи, щоб не допустити приєднання бактеріальної інфекції і не довести до необхідності прийому антибіотиків. Зараз дуже поширені бактеріально-вірусні та вірусно-бактеріальні асоціації. Спочатку бактерії потрапляють в організм, послаблюють його і до них приєднуються віруси або навпаки.

Відмінності стану при бактеріальній і вірусній інфекції

Бактеріальна інфекція розвивається повільно, пролонговано. Спочатку першіння в горлі, потім кашель, протягом двох-трьох днів йде поступове посилення симптомів. Кашель – це рефлекторний захист на проникнення інфекції глибше в дихальні шляхи. При відсутності належного лікування і зміцнення імунітету за першінням в горлі йде трахеїт, потім бронхіт, потім запалення легенів.

При вірусній інфекції запальний процес виникає гостро. Наприклад, дитина зі школи прийшла і у неї нормальне самопочуття. А ближче до ночі висока температура несподівано піднялася – це ГРВІ. Зазвичай вірусна інфекція починається з нежиті, різі в очах, сльозотечі, може боліти вушко. Потім інфекція спускається нижче – кашель, слиз в горлі. Характер протікання вірусної інфекції залежить від штаму вірусу.

На початковій фазі може бути вірусна інфекція, а потім приєднуються бактерії – стрептококи і стафілококи. Наприклад, вірусно-бактеріальна пневмонія. Тобто і віруси, і бактерії беруть участь в розвитку захворювання. Проти бактерій працюють тільки антибіотики. Якщо в області мигдалин і на дужках є гнійні пробки на тлі високої температури, то велика ймовірність розвитку бактеріальної ангіни. Треба якомога швидше викликати лікаря, який діагностує ангіну і призначить антибіотик. Приймати слід саме той антибіотик, який призначив лікар, так як ангіна є дуже серйозним захворюванням і може дати ускладнення.

Необхідно розуміти, що після антибіотикотерапії потрібно відновлювати печінку і нирки. Якщо неможливо давати антибіотик за фізіологічними показниками, то потрібно використовувати природні антибіотики, які не впливають на шлунково-кишковий тракт, нирки, печінку. Природними антибіотиками є натуральні таблетки Хлорфінорм і Капсули від застуди та грипу серії Фітофорте.

Читайте продовження в Частині 2.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.