ПН-НД: 10:00-18:00

Прийом інтернет-замовлень 24/7

Дуже серйозне захворювання – глаукома, лікування і профілактика якої допоможе зберегти зір. Цю хворобу не відносять до розряду вікових. Іноді навіть у маленьких дітей зустрічається вроджена глаукома. Добре, що це буває вкрай рідко.

Люди зрілого та похилого віку частіше схильні до цього захворювання. Тому  та профілактика глаукоми має велике значення. Рекомендовано після сорока років регулярно вимірювати внутрішньоочний тиск. Добре, що ця процедура зараз цілком доступна і щадна. Робиться безконтактним методом, що значно спрощує дослідження.

При глаукомі порушується відтік внутрішньоочної рідини і тиск в очному яблуці підвищується. Внаслідок цього зартудняется кровообіг в оці, харчування зорового нерва і сітківки погіршується. І, як результат, страждає зір. Коли ж нервові елементи сітчастої оболонки і сам зоровий нерв переносять тривале здавлювання, то в них відбуваються деструктивні зміни. Відбувається незворотна втрата зорової функції. При повільному розвитку глаукоми може не бути больових відчуттів. А ось при гострому нападі людина відчуває дуже різкий біль в області очей.

Цей момент дуже важливо не пропустити. Якщо випадок важкий, то людина за кілька годин може повністю втратити зір. Є просте тестування для попередньої діагностики високого внутрішньоочного тиску.

Закрити здорове око рукою або серветкою і подивитися хворим на світло включеної лампи розжарювання. Якщо в оці тиск високий, то лампочку людина побачить в райдужному ореолі.

Лікується це важке захворювання тільки в спеціалізованих клініках. На сьогоднішній день є два методи підтримки нормального внутрішньоочного тиску в таких випадках.

 1. За допомогою специфічних індивідуально підібраних фахівцем очних крапель.
 2. Хірургічним шляхом. Найчастіше застосовується лазерний метод.

Додатково застосовуються фармакологічні препарати для поліпшення метаболізму в тканинних шарах очного яблука. Добре регулярно проходити санаторно-курортне лікування.

Успіх лікування багато в чому залежить від людини, хворого на глаукому або знаходиться в групі ризику з – за спадкової схильності. Важливо його увагу до власного здоров’я і бажання зберегти зір.

Необхідно добре знати і чітко виконувати рекомендації фахівців-офтальмологів.
 • Здоровий спосіб життя, правильний режим дня, прогулянки на свіжому повітрі, сон в провітреному приміщенні достатній час, бажано на високій подушці.
 • Вранці відразу після пробудження необхідно вставати з ліжка, так як в цей час саме високий внутрішньоочний тиск. Приведення тіла у вертикальне положення і рухова активність сприяють його зниження.
 • Не можна довго бути в темній кімнаті, тому що зіниці расшіраяются і відтік рідини з ока сповільнюється.
 • Ретельно стежити за харчуванням, роботою шлунково-кишкового тракту, не допускати запорів.
 • Не заходити в холодну воду і, тим більше, не купатися в ній! Не можна ходити недостатньо тепло одягненим і без шапки в холод, одягатися потрібно комфортно по погоді. Внутрішньоочний тиск може підвищиться через різкі перепади температури. Іноді тому, що хворий глаукомою просто занурив руку в холодну воду.
 • Влітку необхідно покривати голову від сонця. Не можна засмагати.
 • Заборонені нахили тулуба, не можна піднімати важкі предмети, тужитися. Всі ці дії викликають прилив крові до голови. А це при глаукомі небезпечно підвищенням внутрішньоочного тиску.
 • Відвідування сауни, лазні заборонено. Не можна перебувати тривалий час біля плити, носити тісні коміри.
 • Дуже ризиковано курити.
 • Показано читати і здійснювати зорову роботу на близькій відстані при хорошій освітленості. При такій діяльності зіниці звужуються і відтік очної рідини поліпшується.
 • Також дуже важливий режим і якість харчування.

Продукція компанії Грін-віза для лікування і профілактики глаукоми представлена ​​в нашому інтернет-магазині.

Ми бажаємо вам гарного зору і здорових очей!

Автор: Татьяна Чугай

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *